До нас звернулася пенсіонерка, яка просила допомогти повернути їй аванс за купівлю квартири та гроші, сплачені за ремонт.
Зокрема, між нашою клієнткою та власницею квартири було укладено попередній договір, згідно з яким сторони зобов'язалися надалі укласти договір купівлі-продажу цієї квартири на умовах, встановлених попереднім договором.
Цей попередній договір підтверджував той факт, що покупець передала, а продавець отримала від покупця у рахунок вартості квартири передоплату в розмірі 10 000 доларів США.
Крім того, безпосередньо перед підписанням зазначеного вище попереднього договору було досягнуто домовленості, згідно з якою покупцю буде надано доступ до квартири відразу після підписання попереднього договору для виконання необхідних ремонтних робіт за кошти покупця, оскільки дана квартира не відповідала санітарно-технічним вимогам і фактично була непридатною для проживання.
На виконання зазначеної домовленості та для належного проведення необхідних ремонтних робіт покупець уклала договір підряду з будівельною організацією, сплатила вартість ремонтних робіт та придбала необхідні витратні матеріали на загальну суму 177 000 гривень. Ремонтні роботи розпочалися відразу після надання доступу до квартири і протягом наступних трьох тижнів було виконано значний їх обсяг.
Однак у подальшому власниця квартири безпідставно заборонила проведення ремонтних робіт, на які вона раніше погодилася, та відібрала ключі від квартири.
У результаті, наша клієнтка була позбавлена можливості у разі укладання відповідного договору купівлі-продажу отримати у власність житлове приміщення, яке відповідало б достатнім санітарно-технічним умовам та придатне для проживання у ньому сім'ї, у тому числі неповнолітньої дитини.
Тому укладання договору купівлі-продажу квартири стало неможливим через недосягнення сторонами угоди за всіма істотними умовами договору.
Але продавець житла відмовилася повертати кошти, отримані в якості передоплати (авансу) і відшкодовувати фактичні витрати на проведення ремонтних робіт у квартирі.
Тобто людина залишилася фактично і без грошей, і без житла.
Вивченням наданих документів ми встановили, що попередній договір купівлі-продажу був укладений без дотримання вимог закону про його форму та є нікчемним, а аванс підлягає поверненню, так само як і витрати, які були понесені на проведення заздалегідь узгодженого з власником ремонту квартири.
Наш адвокат підготував та подав відповідну позовну заяву до суду. Після відкриття провадження у справі та накладення судом арешту на квартиру за нашою заявою про забезпечення позову, відповідач (власниця квартири) запропонувала врегулювати суперечку у позасудовому порядку, на що раніше категорично не погоджувалася.
У результаті всі гроші нашій клієнтці було повністю повернуто.